Ana sayfa > Kızartmalar > Yağ Çekmeyen Hamur Kızartması

Yağ Çekmeyen Hamur Kızartması

Yağ Çekmeyen Hamur Kızartması

 

yag-cekmeyen-hamur-kizartmasi-yapilisi

Sizlere yağ çekmeyen hamur kızartmasının tarifini yazacağız. Herkesin illa ki hayatında hamur işi vardır. Hamur işi olmadan hayat geçmez. Bunu biliyoruz. Bu yüzden de hamur için zaten kendiliğinden ağır olduğu için bizde hamur işinin yağsız olanını yazalım. Yağ çekmeyen hamur kızartmasının tarifini vereceğim. Vereceğim bu tarif on kişiliktir. Hazırlanması on beş dakika ve pişirilmesi ise yirmi beş dakika sürmektedir. Bunu sakın unutmayınız.

yag-cekmeyen-hamur-kizartmasi-tarifleri

Yağ çekmeyen hamur kızartması tarifinin malzemeleri o halde yazmaya başlayalım. Bunlar

üç buçuk bardak su

bir buçuk su bardağı

kaymaksız yoğurt

iki adet yumurta

biraz tuz

iki paket kabartma tozudur.

yag-cekmeyen-hamur-kizartmasi-tarifler

Hamurun kızartılması için de sadece sıvı yağdır. Yağ çekmeyen hamur kızartılması tarifinin yapılışına gelelim. Bu hamur çok puf, puf bir şekilde oluyor aynı zaman da. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Hamur istediğiniz gibi puf, puf kabaracaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu hamurun kızartmasını deneyin. İçiniz rahat olsun bu konu da. İlk olarak bir derin kaba un yoğurmaya başlayın. İçine de yumurta tuz yoğurt ve kabartma tozunu da koyup yoğurmaya devam edin. Hamur kulak memesi kıvamında olmaktadır. Hamur kesinlikle ele yapışmaması gerekiyor. Bunu sakın unutmayınız. Bu hamur önemli bir püf noktasıdır. Beze, beze alıp merdane ile açın. Sonra da barda, bardak kesip kızartılmak için tavaya atın.

yag-cekmeyen-hamur-kizartmasi-tarifi

Tavada ki yağ mutlaka kızgın yağ olmalıdır. Hamur parçaları kaldıysa toplayın p parçaları tekrar yuvarlak şekli verin. Hamurları kızardıktan sonra sıcak, sıcak servis etmek en güzelidir. Misafirlere de çay ile birlikte bu hamuru yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bu hem çay ile birlikte çok iyi gider. Eğer isterseniz bu siteden hamur kızartmasının resimlerini inceleyebilirsiniz. Hamur kızartmasının hem şeklini inceleyebilir ve hamur kızarttıktan sonra ki halini de inceleyebilirsiniz resimlerden. Harika hamur lezzetinin denemenizi tavsiye ederim. Kesinlikle hiç pişman olmayacaksınız. Kendinizi çay ile bu hamur işini de yiyerek şımartabilirsiniz. Lezzet arayanların adresi burasıdır.

yag-cekmeyen-hamur-kizartmasi

Hamur işi sevenlere bu lezzet ve bu siteye bekliyorum. Sitemde yer alan yağsız hamur kızartması tarifini görünce canınız çok çekecektir. Bu tarifi denedikten sonra damak tadınızda bir süre boyunca kalacaktır. Yağ çekmeyen hamur kızartması sizin için çok avantajlıdır. Çünkü yağsız olduğu için daha rahat yiyeceksiniz. Ağzınızda da hiç yağ kalmayacaktır. Çay ile tadına doyamayacağınız bu yağsız hamur kızartması tarifi ile tanışmalısınız bir an önce.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok