Ana sayfa > Çorba Tarifleri > Sütlü Mısır Çorbası

Sütlü Mısır Çorbası

Sütlü Mısır Çorbası

 

sutlu-misir-corbasi-yapilisi

Sizlere sütlü mısır çorbası tarifini verelim. Artık yeni çorbalar denemek istiyorsanız bu tarif aradığınız gibi değişik olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sütlü mısır çorbası için vereceğimiz tarif en fazla dört kişiliktir. Çorba hazırlanması yirmi beş dakika ve pişme süresi de yaklaşık on dakika kadardır. Sütlü mısır çorba tarifinin malzemeleri de şunlardır. Bir adet konserve mısır iki yemek kaşığı kadar un üç su bardağı süt iki yemek kaşığı tereyağı ve biraz tuzdur. Sütlü mısır çorba tarifinin süslenmesi için de biraz nar tanesi de alabilirsiniz.

sutlu-misir-corbasi-tarifleri

Çorbayı şu şekilde suçlayarak hoş görüntü oluşmasını sağlarsınız. İlk önce tencerenin içerisine tereyağı ekleyin ve ununu ekleyip kavurun. Un konulduktan sonra da sütü ekleyip bir güzel çırpın. Çorbanın kıvamı aldıktan sonra mısır ve nar tanelerini de koyabilirsiniz. Çok nefis tatlı bir çorba olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu çorba ile bir çok kişinin çorba lezzeti ile gönülleri fethedeceksiniz. Bunu sakın unutmayınız. Sütlü mısır çorbası tarifinin resmini de inceleyebilirsiniz. Sitede yer alan çorba tarifini pişirildikten sonra ki hali de bulunuyor. Mutlaka sizlere de tavsiye ederim.

sutlu-misir-corbasi-tarifi

Sütlü mısır çorba tarifi zor değil ve hatta malzemeleri de her evde bulunduğundan eminim. Hem malzemesi kolay ve hem de yapılışı kolay olan bu çorba çok lezzetli oluyor. Yeni tarifler denemekte asla vazgeçmeyin. Hayalindeki gibi çorba tarifi bulacağından beri çok eminim. Bu siteye bir uğrayın ve aradığınız gibi çorba tarifi ile tanışın. Sitemizi incelemekten gayet memnun kalacaksınız. Artık misafirlere yeni çorba tattırmanın zamanı geldi. Mısır seven insanlar için bu sütlü mısır çorbası çok iyi gelecektir. Hatta hem yaz ve hem de kış aylarında da yiyebilen bir çorba tarifi olmaktadır. Çok lezzetli olduğu da söylenir.

sutlu-misir-corbasi

Sütlü mısır çorba tarifini deneyenler de bu çorbanın çok lezzetli olduğunu söylemektedir. Yorum kısımlarında da zaten okuyabilirsiniz. Mısır ve süt çok faydalıdır. Bu yüzden de ikisinin karışımı hem lezzetli hem de insanlara çok enerji vermektedir. Ayrıca da bu sütlü mısır çorbasını bebek ve çocuklara da yedirebilirsiniz. Çok süt içemeyen ve süt sevmeyen çocuklarınıza bu çorbayı yedirebilmeniz mümkündür. Hem çocuklar ve hem de yetişkinler bir çorba tarifine kesinlikle bayılacaklardır.

sutlu-misir-corbasi-tarifler  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok