Ana sayfa > Sağlıklı Yemek Tarifleri > Sağlıklı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri

Sağlıklı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri

Sağlıklı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri

 

saglikli-kilo-verdiren-yemek-tarifleri

Sağlıklı kilo verdiren yemek tarifleri hem sağlığınızı koruyan hem de düzenli şekilde zayıflamanızı sağlayan menüler oluşturmaktadır. Sağlıklı beslenmek herkesin tercih ettiği bir yöntem olmaktadır. Fakat sağlıklı beslenirken dikkat edilmesi gereken bağışıklık sistemini geliştirme çabası harcarken kilo almanız bu konuda bazı şeylerin yanlış yapıldığını gösterecektir. Bu nedenle sağlıklı beslenirken kilo vermek istiyorsanız öncelikle bu konuda eğitim almış bir kişiden destek almanız en mantıklı bir düşünce tarzı olacaktır. Tek besin değeri üzerinden beslenme alışkanlığı edindirerek eksik kalan kısımları yağlardan tamamlama usulü ile yağ yaktıran yemek türleri herkes için uygun bir beslenme alışkanlığı olmayabilir. Bundan dolayı yemeklerinizi hem yiyip hem zayıflamak isterseniz öncelikle bir uzmandan de3stek almalısınız.

saglikli-kilo-verdiren-yemek-tarifleri-ornekleri

Çabuk Zayıflatan Yemek Tarifleri Öncelikle sağlıklı kilo verdiren yemek tarifleri konusunda kararını vermeden vücut metabolizmanızın hareketlerini bir testten geçirin. Bu işlem sonrasında çabuk zayıflatan yemek tarifleri olarak; Semiz Otu Salatası Sağlıklı kilo verdiren yemek tarifleri kapsamında en sağlıklı bitkisel yemek türlerinden olmaktadır. Özellikle çiğ olarak yapılan salatası zayıflama konusunda son derece etkili bir yemek türü olmaktadır. Semiz Otu Salatası Nasıl Yapılmalı? Semizotu salatası ile zayıflamak istiyorsanız öncelikle yağla aranıza bir perde çekmiş olmalısınız. Çünkü semizotu yağ yakma konusunda en etkili antioksidan desteği sağlayan bir yiyecek olmaktadır. Salatasını yaparak tüketmek isterseniz;

saglikli-kilo-verdiren-yemek-tariflerinden

• Semizotunu dallarından ayırmadan önce bol su ile yıkayınız.

• Yapraklarını kalın dallardan ayırdıktan sonra derin bir kabın içine koyun.

• Üzerine çok az olacak şekilde sirke serpiştirin. Sadece tat vermesi amacı ile az miktardan.

• Üzerine salatalık rendeleyerek bir sarımsak rendeleyin.

• Bu karışıma yoğurt ilave ederek afiyetle tüketebilirsiniz.

saglikli-kilo-verdiren-yemek-tarifleri-hakkinda

Ara öğün olarak yiyebileceğiniz bu çeşit bir yemek hem tokluk hissi yaratırken hem de göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Roka Salatası Roka en sert yapıda yağ yakıcı bir bitki olmaktadır. yaz ve kış bitkisi olarak dört mevsim tüketebileceğiniz bir üründür. Taze olarak tükettiğinizde hem bağışıklık sisteminizi güçlendirirken hem de sağlıklı kilo verdiren yemek tariflerini tereddüt etmeden uygulamanıza yardımcı olmaktadır.

saglikli-kilo-verdiren-yemek-tarifleri

Roka Salatası Nasıl Yapılmalı? Rokaları kendi bahçenizden topladıktan sonra veya manavdan satın aldıktan sonra bol su ile yıkamayı asla ihmal etmeyiniz. Yıkama işleminden sonra su dolu kabın içine iki veya üç damla sirke damlatarak dezenfektasyon işlemine tabi tutunuz. Bunun ardında rokaları elinizle parçalayarak bir kap içine koyun. Özellikle metal kullanmamalısınız. Çünkü roka narin olduğu kadar metallerle çabuk reaksiyona girebilen bir özelliğe sahip bir yapıya sahiptir. Vitamin değerini kaybettirmeden parçalayarak çok az zeytinyağı ve sirke ile marine ederek taze olarak tüketiniz.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok