Pırasalı Avokado

Pırasalı Avokado

 

pirasali-avakado

Sizlere sağlıklı yemeklerden biri olan pırasalı avokado yemek tarifini verelim. Çok sağlıklı ve yerken de sizlere çok lezzetli gelecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Aynı zaman da görüntüsü de bir pizzayı anımsatır. Çocukların ve yetişkinlerin yiyebileceği bir tariftir. Kokusu da çok hoştur ayrıca. Pırasalı avokado tarifini vereceğim iki kişiliktir. Yani yazacağım malzemeler iki kişiliktir. Sizlerde o şekilde ayarlamalısınız. İki kişilik pırasalı avokado tarifinin hazırlanması beş buçuk dakika ve pişirme süreci de on beş dakikadır.

pirasali-avakado-yapilisi

Pırasalı avokado için malzemeler şunlardır.

Bir sap pırasa

bir tane de avokado

bir tane salatalık

üç tane küçük domates

bir tane yeşil biber

bir tane sarımsak

zeytinyağı

zerdeçal tuz ve nanedir.

pirasali-avakado-tarifler

Gördüğünüz gibi pırasalı avokado çok sağlıklıdır. Malzemelerinde de belli olduğu gibi çok sağlıklı olmaktadır. Pırasalı avokado tarifinin yapılışını da yazalım sizler için. Pırasaları küçük, küçük doğrayın ve kavurun. Ama zeytinyağ da olsun lütfen. Sarımsağı da pırasa gibi küçük, küçük doğrayın. Kavurduktan sonra da pırasa yumuşamaya başlar. Su eklerken pırasa çeker. Sonra da avokadoları da ekleyin. Pırasalar piştikten sonra da suyunu süzün. Avokadonun içerisine biberi ve domatesi de ekleyip karıştırınız lütfen. Böyle yaptığınız zaman yemeğin tadı nefis olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

pirasali-avakado-tarifi

Yemek piştikten sonra da nane ve zerdeçalı da ekleyebilirsiniz. Pırasalı avokado tarifini merak ediyorsanız daha fazla bilgi bu sitede yer almaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Pırasalı avokado tarifinin ne olduğunu ve nasıl olduğunu bilmiyorsanız bu siteden resimlere bakabilirsiniz. Tek, tek basıl yapıldığı konusunda resimler bu sitede mevcuttur. Sağlıklı beslenmek istiyorsanız ve hep sağlıklı yemek yiyorsanız bu pırasalı avokado tarifini mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Pırasalı avokado yemeği insana enerji verir ve gün boyu insanın direncini arttırmaktadır. Bize bu konu da güvenebilirsiniz. Pırasalı avokado istediğiniz gibi bir yemek ve istediğiniz gibi de bir tariften oluşmaktadır. Kesinlikle aradığınız bir tarif olduğuna da eminim.

pirasali-avakado-nasil-yapilir

Pırasalı avokado pizzaya benzer ve insanların ağzına harika bir tat bırakır. Bunu tattığınız zaman bana hak vereceksiniz. Pırasalı avokadonun tadından çok bahsettik. Ama görüntüsünü de es geçmeyelim. Pırasalı avokadonun görüntüsü bir hoştur. Aynı zaman da avokadonun görüntüsü bir hoştur. Aynı zaman da şık bir duruşu vardır. Çok güzel görüntüsü olduğu için canınız çekecek ister istemez. Diyet yapanlar da bu pırasalı avokadoyu hafta da bir defa tüketmelidirler.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok