Pamuk Gibi Pastane Poğaçası

Pamuk Gibi Pastane Poğaçası

 

pamuk-gibi-pastane-pogacasi-yapilisi

Sizlere yumuşacık aynı pastanede yapılmış gibi olan pamuk gibi pastane poğaçası tarifini sizlere anlatacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu poğaça tarifi oldukça beğeniler almıştır. Bunu sakın unutmayınız. Bu pamuk gibi pastane poğaçası tarifini verdiğimiz malzemeler yaklaşık on iki kişiliktir. Hazırlama ve pişirilmesi ise yaklaşık bir buçuk saattir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Pamuk gibi pastane poğaçası tarifinin malzemeleri şunlardır.

pamuk-gibi-pastane-pogacasi-tarifleri

Yarım su bardağı süt

yarım çay bardağı su

yarım su bardağı sıvı yağı

bir paket maya

iki adet yumurta beyazı

tuz ve aldığı kadar da un.

pamuk-gibi-pastane-pogacasi-tarifler

Ama hamur kulak memesi kıvamında olmalıdır. Poğaçanın üzerine de iki adet yumurta sarısı çırpıp sürünüz. İçerisinde koyduğumuz yumurta beyazı da poğaçanın yumuşak pamuk gibi olması sağlanır. Bir çok poğaça tarifi denediniz. Ama istediğiniz gibi yumuşaklıkta olmuyorsa bir de bu poğaça tarifini denemelisiniz. Şimdi de pamuk gibi pastane poğaçası tarifinin yapılışına geçelim. Bir derin yoğurma kabın içerisine sütü suyu ve mayayı çırpın. Yağı yumurtayı ve tuzu koyup karıştırın. Un koyarken de çırpmaya devam edin. Sonra da yoğurmaya başlayın. Hamur yoğurduktan sonra da yarım saat boyunca hamur beklenmelidir.

pamuk-gibi-pastane-pogacasi-tarifi

Ardından beze büyüklüğünde alıp hamuru yuvarlayıp tepsiye diziniz. Arkasından da poğaçaların üzerine yumurta sarısı sürüp ve fırına koyun. Bir çok sayıda insanlar bizim sitemizi incelemektedir. Bizim sitemizdeki poğaça tarifleri çok lezzetli ve herkesin damak tadına da uygun oluyor. Pamuk gibi pastane poğaçası tarifinin resimlerin hem çiğ halini ve hem de piştikten sonra ki tarifini de sitemizde yer alan resimleri de inceleyebilirsiniz. Bu konu ile ilgili daha çok bilgi almak için bu siteye uğrayınız. Bu poğaçanın resimlerini incelediğiniz zaman iştahınız artacaktır. Bu pamuk gibi pastane poğaçası fırında pişerken puf, puf kabarmaktadır. Baya bir hoşunuza gidecektir.

pamuk-gibi-pastane-pogacasi

İsmi gibi pamuk bir poğaça olmaktadır. Mayalı poğaçalar çok yumuşak olmakta ve istediğiniz pamuk gibi olmaktadır. Bu poğaça çok hafif olmakta ve bu çok kolay yapılan bir tariftir aynı zaman da. Bu poğaça da çok fazla çaba harcamaz. Gayet basit ve eğlenceli bir şekilde hazırlanışı olan bir poğaça tarifidir. Sıcacık servis ettiğiniz zaman daha güzel lezzet verecektir. Ayrıca çocukların bu lezzeti yemelerinde de çok faydalıdır. Yemek seçen çocuklar için kendi elleriniz ile poğaça yapmanızı tavsiye ederim. İlk defa poğaça tarifi deneyenler için de bu tarifi yazmış olduk. Deneyin ve ne kadar lezzetli olduğunu görün.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok