Ana sayfa > Bebek Yemekleri Tarifleri > Meyveli İrmikli Bebek Muhallebisi

Meyveli İrmikli Bebek Muhallebisi

Meyveli İrmikli Bebek Muhallebisi

 

meyveli-irmikli-bebek-muhallebisi-yapilisi

Bebekler için çok özel bir yemek tarifi olmaktadır. Meyveli irmikli bebek muhallebisi vereceğim malzemeler en fazla iki kişilikten oluşmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Hazırlanışı ve pişirilmesi ise tam yirmi dakika kadar sürer. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu vereceğim malzemelere karşı bazı bebeklerin alerjisi olabilir. Bu yüzden de bu meyveli irmikli bebek muhallebisi tarifini bebeklerinize yedirmeden önce yazacağım malzemeleri ilk önce çocuk doktoruna söyleyip danışmalısınız. Meyveli irmikli bebek muhallebisi tarifi malzemeler ise şunlardır.

meyveli-irmikli-bebek-muhallebisi-tariflerinden

Bir adet elmayı rendeleyin.

Bir yemek kaşığı kadar da irmik ekleyin.

İsteğe göre de bir tatlı kaşığı pekmezi de muhallebinin içerisine ekleyebilirsiniz. Bu malzemelere karşı eğer bebeğinizin alerjisi yok ise verebilirsiniz.

meyveli-irmikli-bebek-muhallebisi

Meyveli irmikli bebek muhallebisi bebekler için çok önemlidir. Hem çok lezzetli ve hem de çok doyurucu olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Şimdi de meyveli irmikli bebek muhallebisi tarifinin hazırlanışına da gelelim. İlk olarak bir tencerede suyu ve irmiği kaynatın. Beş dakika bu şekilde kaynamalıdır. Sonra da içöerisine rendelediğiniz elmayı ekleyin. Muhallebi piştikten sonra da bir tatlı kaşığı kadar pekmezi de kasenin içerisine ekleyin. Bebeğinize de afiyetle yedirin. Bebeğiniz emin olun ki bu muhallebi tarifine çok bayılacaklardır. Hatta bayıla, bayıla yiyeceklerdir.

meyveli-irmikli-bebek-muhallebisi-tarifler

Bir çok aile bu muhallebiyi çok beğenirler. Yorum kısmında da zaten yazdılar. Dilerseniz sizler de okuyabilirsiniz. Bu muhallebi çok yemek konusunda seçici olan bebekler için çok önemlidir. Bir türlü bir şey bebeğinize yediremiyorsanız mutlaka bu muhallebi tarifini yediriniz. İçerisinde hem meyve hem süt ve hem de pekmez yer almaktadır. Özellikle bu muhallebiyi kış aylarında sık, sık yedirebilmeniz mümkündür. Bebeklere özel olan bu muhallebiyi sizlere çok tavsiye ediyorum. Sitemize de girdiğiniz zaman resimli bir şekilde anlatımlı olarak bulunmaktadır. Hemen siteye girip resimlerim ile de inceleyebilirsiniz.

meyveli-irmikli-bebek-muhallebisi-tarifi

Bebeğiniz muhallebiyi yemeyi çok seviyorsa bu yazdığımız faydalı muhallebiyi de denemenizi öneririm. Bu muhallebi genellikle bir gece muhallebisi olmaktadır. Bunu aynı zaman da irmik yerine pirinç de koyabilirsiniz. Tercih tamamen sizlere bağlıdır. Bebeğiniz gece muhallebi hazırlamak istiyorsanız irmik koyun. Ama muhallebiyi gündüz yapacaksınız pirinç ekleyin. Çünkü pirinç gece bebeğinizi rahatsız edebilir. Ama irmik gece bebeğinizi rahatsız etmez sadece bebeğinizi doyurabilir.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok