arşiv

‘Mekanlar’ kategorisi için arşiv

İzmir’in Gözde Mekanları

Salı, 21 Şub 2017 Yorum yok

İzmir’in Gözde Mekanları

 

izmirin-gozde-mekanlari

Hoş vakit yaşayabileceğiniz ses gürültüsü olmayan mekanlar bulabilirsiniz. Sizlere bu yüzden on bir adet mekanlar sunacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İnsanlar huzur bulabilecek, vaktini güzel geçirebilecek ve çok ses olmayan mekanlar aramaktadır. Sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Çok kalabalık olmayan ve arkadaşlar ile hoş vakit geçirebileceğiniz İzmir şehirde bulunan İzmir’in Gözde Mekanlarından Figüran kafede bulunur. Bu figüran kafenin ambiyansı ve ortamın samimi ekibiyle çok dikkat çekmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Aynı zaman da son günlerde çok figüran kafe çok tercih edilen bir mekan haline gelmiştir. Bununla birlikte de gençlerin takıldığı popüler olan bir kafe olmaktadır. Figüran kafede kaliteli müzikler ve lezzetli yemeklerde bulunmaktadır. Figüran kafede kendi eviniz gibi hissedeceksiniz.

izmirin-gozde-mekanlari

Başka bir mekandan da bahsedelim. Yine İzmirde cafe Rezine adlı mekanı tanıtalım. İzmir’in Gözde Mekanlarından  Cafe Rezine adlı mekan köşelerde duran bir mekandan ibarettir. Dekoruyla herkesin zevkine uygun olmaktadır. Mekanın sahibi de hep bu kafede laliteli ve yepyeni müzikler çalmaktadır. İzmir şehrinde ve Alsancak sokaklarında bulunan Tenten adlı bir mekanda dış görünüşüyle çok farklı görünmektedir. Sitemizde mekanlar resimlerini de daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. More caffede de yine Alsancakta dikkatleri üzerine çeken bir mekandır. Popülerliliği de son zamanlard artmaktadır. Gençlerin çoğu bu mekanı çok ziyaret etmektedir. Hem dekorasyonu hoş, dinlendirici ve sakin bir ortamdır. Sizlere gözde cafeleri anlattık. Gidip gidebileceğiniz sakin, sessiz ve beraberinde deniz havası alabileceğiniz mekanlar insanlara lazımdır.

izmirin-gozde-mekanlarindan

İzmir egenin incisidir. Sizlerde eğer İzmir şehrindeyseniz tarif ettiğimiz gözde mekanlara uğrayınız. Ya da İzmiri ziyaret ettiğiniz zaman bu mekanları da keşfetmenizi tavsiye ediyorum. İzmir şehrinde eğlencelere katılmak ve etkinliklere de katılmak için harika bir yerdir. İzmir’in Gözde Mekanlarının yer aldığı  İzmir Alaçatı gece klüpleri kesinlikle vazgeçilmezdir. Alsancaktaki gece klüplerinde de farklı konseptler bulunmaktadır. Keyif içinde geçireceğiniz eğlenceli bir mekandır. Burada, yemek, dans ve ünlü Dj bile gelmektedir. Eğer deniz kenarında gönlünce eğlenmek istiyorsanız Tac mahal adlı eğlence mekanında sevgilinizle ya da arkadaşınız ile gidip eğlenebileceksiniz. Deniz kenarında yer alır ve ambiyansı da müthiştir. Saydığımız tüm mekanların adresleri ve resimleri bu sitede bulunmaktadır. Hayatınıza renk katmak istiyorsanız marchte cabaret adlı gece klübüne uğramalısınız. Çünkü bu gece klübü dde çok etkileyici sahne gösterileri yer alır. Sahnede dans performansları izlemek için burayı tercih edebilirsiniz. Sizlerde değişik sahne gösterilere şahit olunuz.

Categories: Genel, Mekanlar

Kosova Köftecisi

Pazartesi, 28 Kas 2016 Yorum yok

Tarihi Kosova Köftecisi

kosova-koftecisi

Yeni lezzetler keşfetmeyi seven ben İstanbul’da oturmaktayım. Şehir dışına çıkmam gerekecek bir işim varsa gittiğim yerlerde meşhur olan mekanları seçip buralarda damak tadımı sınamayı sevmekteyim. Günümüzün en kolay bilgi erişim araçları artık ellerimizde ve sadece birkaç tık yeterli olmaktadır. Ben de böyle yapmaktayım. İş için Sakarya’ya gitmem gerekiyordu ve eğer işimi kolayca halledebilirsem nerelerde karnımı doyurmalıyım diye bir araştırma yaptım ve karşıma Tarihi Kosova Köftecisi çıktı. 2015 yılında açılışı yapılan bir restoran. Buraya gidip lezzetlerini tatmak istememdeki ana sebep ‘’kimsenin iyi ya da kötü ne dediğini ne yorumlar yaptığını düşünme bir de sen git kendin gözlemle’’ diyen iç sesimdi. Çabuk bitirdiğim işler sonrasında bir soluklanma vakti gelmişti artık. Adresi internetten aldım. Navigasyon sağolsun kolayca buldum. Zaten merkezi bir yerde olan mekan harika görünüyordu. Görmemek mümkün değildi. Fiziki koşullar açısından çok beğenmiştim. Gerçekten şık bir mekan yapmışlar ve belli ki büyük bir sabit sermaye yatırımı yapılmış.

İnternet üzerinde çeşitli sosyal medya araçları vasıtasıyla yapılan yorumlar yerinde mi diye hemen sipariş vermek için yaptığım hamle olumlu sonuçlandı güleryüzlü bir mekan çalışanı bana menüyü getirip ne istediğimi sordu. Birçok harika lezzetin bulunduğu tarihi kosova köftecisi menüsün den Islama köftelerinin harika olduğunu okuduğum için ya da riske girmek istemediğim için ıslama köfte, salata ve ayranımı istedim ve beklemeye koyuldum. Normal sayılabilecek bir zaman içerisinde yemeğime kavuşmuştum. Oysa sosyal medya yorumları genellikle yemeklerin lezzetli olduğunu fakat servisin büyük sorun olduğunu yazmaktaydı. Hem kibar servis görevlisi hem de zamanında gelen yiyecekler için sevinip ‘’acaba yoğun olmayan bir saat içinde mi geldim’’ diye düşünerek yemeğimi bitirdim. Ben de ıslama köfteyi ve salatayı çok beğendim. Tatlı olarak da Kosova usulü şekerpareyi indirdim mideye ki harikaydı. Üstüne de bir Türk kahvesi içip yeme içme işini bitirmeye karar verdim.

İstanbul’a dönüp ertesi gün yaşayacak olduğum yoğun bir güne hazır olma vakti gelmişti. Hesabı istedim ve ödedim. Hesabın da makul olduğunu düşünmekteyim. Ben güzel bir hizmet aldığımı söylemeliyim. Belki de belirttiğim gibi yoğunluğun az olduğu ölü bir saatti ve henüz bunalmamış servis elemanları kibarlıklarından taviz vermiyordu ve servis de zamanında gelebilmişti. Kimse kötülemek için sosyal medya da bu güzel mekan için atıp tutmaz her halde. Yorumların büyük kısmı büyük oranda servis yavaşlığından şikayet etmekteydi. Bence bu güzel mekan’ın tarihi kosova köftecisi nin tek sorunu da servis ve bu sorun kolayca çözülebilecek bir durum. Yoğunluğun fazla olduğu gün ve saatlerde çalışmak üzere saatlik çalışan servis ve mutfak elemanları sağlanabilir diye düşünmekteyim. Yoksa bu güzel mekan ve lezzetli yemeklerine yazık olacak. Eğer yorumlara bakıp karar verirken bu yorumlara uysaydım ve herkes bunu yapsaydı mekan’ın doluluk oranı düşerdi. İşletme sahiplerinin bununla ilgili bir çalışma yapmasını öneririm. Gidecek olanlara taviyelerim bu yöndedir. Afiyet olsun

Categories: Genel, Mekanlar, Tanıtım