Ana sayfa > Bitki Çayları > Hangi Bitki Çayı Hangi Hastalığa İyi Gelir

Hangi Bitki Çayı Hangi Hastalığa İyi Gelir

Hangi Bitki Çayı Hangi Hastalığa İyi Gelir

 

hangi-bitki-cayi-hangi-hastaliga-iyi-gelir-konusu

Hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi gelir konusunda bilinmesi gereken yüksek antioksidan özelliğine sahip olan bitkilerin bu konuda daha etkili olduğudur. Çünkü bazen rahatsızlık giderici etkisini bildiğimiz bitkiler kilo aldırma açısından da etkili olabilmektedir. Bunlardan sindirim sistemi için rahatlatıcı etkisinin bilindiği kekik fazla tüketildiğinde yağ oranının fazla olmasından dolayı hareketsiz kalan kişilerde kilo aldırıcı etki yaratmaktadır. Bu nedenle bitkileri şifa niyetine kullanırken vücut metabolizması tarafından nasıl etkileşim göstereceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

hangi-bitki-cayi-hangi-hastaliga-iyi-gelir-hakkinda-bilgiler

İlaç yerine kullanılmazken doğal yollardan elde edilmiş bitki çayları çoğu zaman hastalıkların hafif etkilerini yok edici özelliğine sahiptirler. Bitki çayları tüketileme aşamasında hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi gelir incelenecek olursa; Yeşil Çay: Antioksidan özelliği acısından en yüksek değere sahip olan yeşil çay sağlıklı kilo verme ve beslenme alışkanlıklarını düzenleme aşamasında etkili bir içecek olmaktadır.

hangi-bitki-cayi-hangi-hastaliga-iyi-gelir-hakkinda-bilgi

Ekinezye Çayı: Bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi alternatif tıp acısından değerlendirildiğinde güçlendirici etkisinin olduğu kanıtlanmıştır. Üst solunum yollarında oluşan tahribatlarda nezle oluşumunda ekinezya çayı hafif bir şekilde bu hastalıkları atlatmaya destek sağlayıcı niteliktedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle birlikte grip veya nezle mikrobu vücut mekanizmasında savaşçı hücreler tarafından etkileşime girerek yayılmadan engellenmektedir.

Rezene Çayı: Rezene çayını hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi gelir diye düşünecek olursak ilk aklımıza gelen bebeklerde gaz giderici olarak kullanıldığı karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca sadece bebeklerde değil şişkinlik oluşan kişilerde bu tür bir tedavi yöntemi olarak kullanılması mümkündür. Adet sancısı oluşan kişilerde bu sıkıntıların atlatılmasında yardımcı bir unsur olarak sık olmamak şartı ile rezene çayı tüketmek mümkündür.

hangi-bitki-cayi-hangi-hastaliga-iyi-gelir-hakkinda

En Faydalı Bitki Çayları Günümüzde özellikle bitki çayları hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi gelir düşünmekten ziyade hangi bitki çayı daha çok zayıflatır? Gibi bir düşünce hakim olmuş durumdadır. Antioksidan acısından zengin olan doğal bitki çayları tüketildiğinde yağ yakıcı özellikleri ön plana çıkarak istenilen bölgedeki yağların yok edilmesi sağlanmaktadır. Fakat yağ yakma işlemi sadece içilen bitki çayı ile mümkün olmayıp içilen bitki çayının spor aktiviteleri ile desteklenmesi gerekir. Çünkü antioksidan etkisi yaratan bitki çayları terleme sağlayarak zayıflama etkisini göstermektedir. Bunlardan;

hangi-bitki-cayi-hangi-hastaliga-iyi-gelir

Lavanta Çayı: Sakinleştirici etkisinin yanında mide hareketlerini düzenleyici etki yaratarak zayıflama yönünde fayda sağlamaktadır.

Papatya Çayı: Özellikle baş ağrılarını giderme konusunda etkisi hissedilmesinin yanında vücut şeker oranlarını da dengede tutarak sporla desteklenen zayıflama programlarında zayıflatıcı etkisi olan bir sıcak bitki çayı içeceğidir  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok