Ana sayfa > Balık Tarifleri > Hamsi Buğlama Tarifi

Hamsi Buğlama Tarifi

Hamsi Buğlama Tarifi

hamsi-buglama-tariflerinden

 

Deniz ürünleri sevenler için değişik bir tarif almaya hazırlansın. Bu değişik tarifin adı hamsi buğlama tarifi olmaktadır. Hamsi buğlama hem lezzetli hem de görüntüsü ile insanın aklını başından almaya yetiyordur. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Hamsi buğlama hem llezzetli hem de görüntüsü ile insanın aklını başından almaya yetiyordur. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Hamsi buğlama için malzemelerini yazalım. İki buçuk kilo hamsi beş tane kuru soğan üç tane domates iki yemek kaşığı domates salçası tuz ve isteğe göre de maydonoz. Gördüğünüz gibi hamsi bağlama tarifi malzemeleri zor değildir. Aksine sağlıklı ve lezzetlidir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

hamsi-buglama-tarifleri

Hamsi buğlama tarifi malzemeler hamsi haricinde her şeyi evinizde olmasının şansı da yüksektir. Hamsi buğlamanın gelin tarifini yazalım. İlk olarak iki buçuk kiloluk hamsiyi elleriniz ile ayıklayın. Ardından ayıklamış olduğunuz hamsileri tuzlayın. Soğanları ise mutlaka halka şeklinde doğrayın. Bir derin tepsinin içerisine ayıkladığınız hamsileri dizin. Arkasından da halka şeklinde kestiğiniz soğanları hamsilerin üzerine koyun. İsterseniz soğanların üzerine de limon da dilim, dilim şeklinde koyabilirsiniz. Sonra domatesleri doğrayın. Domates salçasını da sulandırmanız gerekir. Sulu soslu domatesi de en son üzerine sos gezdirerek dökün.

hamsi-buglama-tarifler

Güzel koksun diye de eğer isterseniz maydanoz da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde fırına koyup pişirebilirsiniz. Bu lezzet kesinlikle kaçmaz. Bunu sakın unutmayınız. Piştikten sonra gerçekten de çok lezzetli olacaktır. Aslında hamsi buğlamanın yapılışı asla zor değildir. Aksine kolay bir balık tarifi olmaktadır. Hamsi buğlama piştikten sonra nasıl göründüğünü merak ediyorsanız bu sayfaya girin ve nasıl güzel göründüğüne bir bakın. Hamsi buğlama tarifinin görüntüsü iştah açıcı olmaktadır. Üzerindeki domates sosu ve domates hamsi buğlamaya tat vermektedir. Sitemizde bu tarif ile ilgili yorumlar da vardır. Hemen girip okuyabilirsiniz.

hamsi-buglama-tarifi

Hamsi buğlama fırında yapıldığı zaman çok güzel olmaktadır. Hele ki domates ve domates sosu ile çok güzel olmaktadır. Baharat sevenler varsa biraz üzerine karabiber de serpebilirsiniz. Hatta bazı insanlar üzerine zeytinyağı ve ya tereyağı gezdirmektedir. Damak tadınıza uygun bir şekilde hamsi buğlamayı fırında pişiriniz. Akşam ne yemek yapsam diye düşünüyorsanız ve değişik balık tarifleri pişirmek istiyorsanız hamsi buğlamayı denemenizi tavsiye ediyorum. Hamsileri fırın tepsisinde yan, yana dizdiğiniz zaman çok hoş görünür. Hamsi buğlamayı fırın içerisinde yüz seksen dereceye ve sadece yirmi beş dakika pişmesi yeterli olacaktır. Ayrıca hamsi buğlamanın sıcak servis edilmesi de çok önemlidir. Daha çok bu konuda bilgi almak isterseniz sitemize lütfen göz atınız.

hamsi-buglama  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok