Ana sayfa > Balık Tarifleri > En Pratik Balık Pişirme Yöntemleri

En Pratik Balık Pişirme Yöntemleri

En Pratik Balık Pişirme Yöntemleri

 

 

en-pratik-balik-pisirme-yontemleri-nelerdir

En pratik balık pişirme yöntemleri kişisel tercihler olabildiği gibi balığa lezzet katma için ayrıca uygulanan metotlar olabilmektedir. Bazı kişilere göre deniz balığı lezzetli kabul edilirken bazı kişilere göre tatlı su balıklarının daha çabuk lezzet katkısı ile tüketilebileceği kabul edilmektedir. Fakat her iki düşünce tarzında da aslında balık üzerine kurulan teoriler geliştirilmektedir. Balık ister tatlı sudan elde edilmiş olsun isterse denizden doğal olarak elde edilmiş olsun her ikisinde de vitamin değeri B12 üzerinde yoğunlaşmaktadır. Önemli olan pişirenlerin balığa ağız tatlarına göre lezzet kazandırmalarıdır.

en-pratik-balik-pisirme-yontemleri-nasildir

Bir sazan balığı sirke ve diğer terbiye ürünleri zeytinyağı, kekik, defne yaprağı ile marine edilerek kömürde pişirildiğinde çamur kokusundan arınarak lezzetli bir akşam yemeği olabiliyorsa, bir denizden tutulan sarpa balığı da aynı işlemler ile lezzetli bir hal alabilmektedir. Tatlı su balıklarının özellikle durağan sulardan tutulan sazan ve yayın balıklarının çamursu kokuları tamamen terbiye usulleri kullanılarak bu kokudan arındırılmaları ve en pratik balık pişirme yöntemleri ile en sevilen tatlar haline getirilmesi mümkündür. Aynı zamanda akarsulardan tutulan diğer balık türleri değişik yöntemler kullanılarak daha lezzetli bir şekle getirtmek mümkün olmaktadır.

en-pratik-balik-pisirme-yontemleri-hakkinda-bilgi

Zeytinyağı ve Defne Yaprağında Çupra Zeytin her türlü ürünü ile kullanılan ve sağlık açısından önemsenen bir bitki olarak yemeklerinde tatlandırıcı unsuru olmaktadır. En pratik balık pişirme yöntemleri içinde zeytin yağın da terbiye edilmiş bir levrek kekikle marine edilmesi balığa ayrı bir lezzet katmaktadır. Bunun yanında eğer diğer tüm balık türlerinde en basit yöntemleri kullanarak en hızlı şekilde yemeğe hazır hale getirmek isterseniz önemli püf noktalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Zeytinyağı ve defne yaprağın da bir çupra yemek isterseniz size en yakın balıkçıdan veya marketten alacağınız ister deniz çuprası isterseniz kültür çuprası bu yöntem sayesinde aynı lezzeti bulmanıza imkân sağlayacaktır.

en-pratik-balik-pisirme-yontemleri-hakkinda

En pratik balık pişirme yöntemleri kapsamında;

• Öncelikle çupranızın taze olmasına özen gösteriniz.

• Sonrasında balık içinde siyahlık kalmayacak şekilde temizleyin.

• Çupranın üzerine enlemesine keskin bir bıçakla çizikler oluşturun.

• Bu çizikler üzerine organik zeytinyağını istediğiniz kadar dökün

• Balığın karnına istediğiniz kadar defne yaprağı serpiştirin. Fakat dolma olmasın en fazla dört ya da beş yaprak yeterli olacaktır.

• İsterseniz ızgarada isterseniz fırında çuprayı yavaş bir şekilde pişirin

• Fırında veya ızgarada pişirirken yumuşak bir balık yemek isterseniz alüminyum folyoya sararak pişirmeniz bu tercih için en uygun yöntem olacaktır. Balık fırından veya ızgaradan alındıktan sonra en pratik balık pişirme yöntemleri paralelinde en pratik balık yeme yöntemlerini kullanarak yani ellerinizle afiyetle yiyebilirsiniz.

en-pratik-balik-pisirme-yontemleri  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok