Ana sayfa > Tarifler > En Çabuk Yapılan Pasta Tarifi

En Çabuk Yapılan Pasta Tarifi

En Çabuk Yapılan Pasta Tarifi

 

 

en-cabuk-yapilan-pasta-tarifi-nedir

En çabuk yapılan pasta tarifi aniden misafiri gelen ev hanımlarının kurtarıcısı olmaktadır. Bunun için buzdolabınızda önceden malzeme kadronuzun mevcut olması gerekmektedir. Bir pasta için gerekli olan malzeme listesinin en başında tabi ki yumurta gelmektedir. Yumurta sabah kahvaltılarının ve diğer kek, poğaça, kurabiye ve kek türü yiyeceklerinde gerekli malzemesi olduğundan her zaman buzdolabınızın başköşesinde yer almaktadır. Bunun yanında süt, kabartma tozu, vanilya, şeker, un, sıvı yağ zaten her evde her zaman bulunan malzemeler olduğundan sıkıntı çıkmayacaktır.

en-cabuk-yapilan-pasta-tarifi-hakkinda-bilgiler

En basitinden bisküvili pasta tarifi için gerekli olan malzemeler; Puding, süt, bisküvi en kolay temin edeceğiniz malzemeler olmaktadır. Bunun için gerekirse pudinginizi kendinizde muhallebi kıvamında yaparak gerekli hazırlığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. En çabuk yapılan pasta tariflerinden olan çikolatalı pasta için gerekli malzemeler; Kakao, süt, pandispanya keki, şeker elinizin altında olmasa da çocuğunuzu bir koşu gönderip en yakın marketten temin edeceğiniz malzemeler olmaktadır. En Çabuk Yapılan Bisküvili Pasta Tarifi Günümüzde bayanların aniden misafirlerini ağırlamak için kullanabilecekleri pasta tarifleri içinde en kolay ve çabuk yapabilecekleri bir çeşit olmaktadır.

en-cabuk-yapilan-pasta-tarifi-hakkinda-bilgi

Bisküvili pasta için gerekli malzemeler;

• Bir paket tercihe göre çikolatalı, vanilyalı, muzlu puding

• 1/3 litre süt

• Pastanın büyüklüğüne göre pötibör bisküvi

en-cabuk-yapilan-pasta-tarifi-hakkinda

Bisküvili pasta yapılışı: Bisküvili pasta yapılışı en kolay ve hızlı gelişen bir işlem olmaktadır. Öncelikle bir tencere içinde puding ve sütü kaynatınız.

• Kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak üç veya beş dakika hafif ateşte pişiriniz.

• İstediğiniz kıvamı elde ettiğinize karar verdikten sonra puding soğumadan bisküvileri yan yana dizerek ürerine serin

• Hemen vakit geçirmeden diğer katı döşeyerek bir kat daha puding serin.

• Bu arada pudingin kabuk yapmaması için sık sık karıştırın

• Eğer pudinginiz yeterli olacaksa bisküvi kat sayısını dört veya beş kat yapabilirsiniz.

• Bütün puding bittikten sonra pastanızın üzerini bir ıspatula yardımı ile düzelterek üstünü kapatıp soğumaya bırakın.

• Aralarının soğumasının ardından buzdolabına yerleştirin.

• Yarım saatlik dinlendirmenin ardından servis yapabilirsiniz.

en-cabuk-yapilan-pasta-tarifi

Hazır Kek ile Pasta Nasıl Yapılır? Hazır kek dediğimiz ürün tamamen marketlerde satılan pandispanya keki olmaktadır. En çabuk yapılan pasta tarifi yapılışı tamamen sizin tercihinize kalmış bir işlemden ibarettir. Pandispanya keki ile pasta yapılışı: Pandispanyayı ikiye ayrın ve tepsiye yerleştirin. Bisküvili pasta için hazırladığınız puding gibi hazırladıktan son ilk katın üzerine yarısını sürün ve üzerine isterseniz meyve isterseniz çikolata parçaları dökerek diğer katı yerleştirip geri kalan pudingi dökerek şekillendirin. Üzerini istediğiniz şekilde süsleyerek soğumaya bırakın. Bu kadar çabuk ortaya çıkardığınız en çabuk yapılan pasta tarifi sizlerin eseri olmaktadır.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok