Ana sayfa > Genel, Sağlıklı Yemek Tarifleri, Tarifler > Diyet Yaparken Yenilebilecek Yemek Tarifleri

Diyet Yaparken Yenilebilecek Yemek Tarifleri

Diyet Yaparken Yenilebilecek Yemek Tarifleri

 

 

diyet-yaparken-yenilebilecek-yemek-tarifleri-nedir

Diyet yaparken yenilebilecek yemek tarifleri kalori oranı en düşük yemekler olmaktadır. Yemeklerin yapılışı ve vücut metabolizmasına etkileri bilinçli şekilde tüketilmesi istenilen hedefe daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu konuda en göz alıcı yemek tarifleri içinde semizotu salata ve yemekleri, buğday destekli kısır çeşitleri olmaktadır. Bu tarz yemekleri tükettiğinizde spor desteği de sağlayarak daha çabuk ve hızlı yağ yakarak zayıflayabilirsiniz. Bunlardan diyet yaparken yenebilecek yemek tarifleri kapsamında yer alanlardan; Karnabahar Takviyeli Kısır Nasıl Yapılmalı? İşte en etkili kilo verme yemeklerinden karnabaharlı kısır tarifi zayıflamak için izleyeceğiniz bir yol olmaktadır. Fit bir vücuda sahip olabilmek için öncelikle pirinçten uzak durup bulgurla barışık olmalısınız. Kalori açısından düşük olmasının yanında lifli yapısı bağışıklık sisteminizin en iyi dostlarından sayılabilmektedir.

diyet-yaparken-yenilebilecek-yemek-tariflerinden

Karnabaharlı Kısır Malzemeleri:

• Başkahramanımız orta büyüklükte bir karnabahar

• Sağlık konusunda kendini kanıtlamış üç kaşık zeytinyağı

• Tansiyon dengeleyicisi orta boy bir soğan

• Evde yapılmışı muteber olan bir yemek kaşığı domates salçası

• Tabi ki ev salçası olursa mükemmel olacak bir kaşık biber salçası

• C vitamini deposu bir adet limon

 

diyet-yaparken-yenilebilecek-yemek-tarifleri-hakkinda

• Zayıflatma konusunda uzman bir demet maydanoz

• Kokusuyla ferahlatan dereotu

• Bir tutam taze soğan

• Kısıra mor ve tatlı bir renk katacak olan mor lahana turşusu

• Tabi ki aşırıya kaçmadan olmazsa olmaz tuz

• Acımsı bir aroma oluşturması için tercihe göre kara biber Şimdi burada neden bulgur sayılmadı diyenler var ise işte işin püf noktası burada.

Diyet yaparken yenilebilecek yemek tarifleri içinde sayılan karnabaharlı kısırın zaten ana malzemesi bulgur olduğu için bu tamamen yapan kişinin tercih ölçüsünde olacağı için standart bir ölçü verilmemiştir. Önemli olan karışımı istediğiniz yumuşak kıvama getirmenizdir.

diyet-yaparken-yenilebilecek-yemek-tarifleri-hakkinda-bilgi

Karnabaharlı Kısır Yapılışı: Böyle güzel bir yemeğin zayıflatma etkisini düşündüğünüzde zaten nasıl yapılacağına da kendiniz karar vermişsiniz demektir. Fakat yine de tarif etmek gerekirse; Tüm malzemeleri hafif ateşte öldürdükten sonra fazla ezilmeyecek şekilde bulgur ile buluşturduğunuzda hem diyet yemek ortaya çıkarmış olacaksınız hem de misafirlerinize fazla kalori yüklemeden sohbet ortamını ağırlaştırmamış olacaksınız. Aslında karnabaharları çiğ olarak bulgur ile buluşturarak tüketmeniz daha sağlıklı olabileceği gibi sindirimi daha kolay olması için hafif haşlamanız önerilmektedir.

diyet-yaparken-yenilebilecek-yemek-tarifleri

Diyet yaparken yenilebilecek yemek tarifleri tamamen kendi iradenize bağlı olarak yapabileceğiniz yemekler olmaktadır. İstediğiniz kadar kalorisi az yemekler yiyin spor yapmadığınız takdirde yediklerinizde buluna protein ve karbonhidratlar hareketsiz vücut yapınızda yağa dönüşerek tam tersi kilo almanıza neden olacaktır. Bu nedenle eğer Diyet yaparken yenilebilecek yemek tarifleri takip ediyorsanız spor aktivitelerine de önem vermelisiniz.  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok